Roboty drogowe, budowlane, przygotowawczw - sprzedaż kruszyw

GAMA Sp. z o.o
GAMA Sp. z o.o

Park angielski w Jaworznie

Strona główna » Aktualności » Park angielski w Jaworznie

wielkość tekstu: A | A | A

W 2018 r. rozpoczęliśmy prace związane z realizacją zadania polegającego na przekształceniu dawnej jaworznickiej hałdy Piłsudski w nowoczesny park wypoczynkowy, wzorowany na parkach w stylu angielskim. Cel nie należał do najprostszych – teren, na którym miały odbyć się prace był obszarem poprzemysłowym, mocno zdegradowanym i zaśmieconym. Wymagał makroniwelacji oraz utworzenia okrywy rekultywacyjnej, aby stworzyć odpowiednie warunki dla nowych nasadzeń roślinnych. Dzięki temu zwiększyła się powierzchnia terenów zielonych w mieście, dostępna dla mieszkańców i poprawiająca jakość środowiska miejskiego poprzez wspomaganie procesu "napowietrzania miasta".

Założeniem funkcjonalnym nowego parku było takie ukształtowanie terenu i roślinności, by możliwy był tutaj bezpieczny i efektywny wypoczynek. Park będzie pełnił funkcje dydaktyczne, wychowawcze, edukacyjne, ale także będzie miejscem uprawiania sportów oraz odpoczynku i relaksu. Można tu spacerować długimi, klimatycznymi alejkami, które są idealne na popołudniowe spacery czy uprawianie nordic walking lub bieganie. W sezonie będzie można aktywnie korzystać z boisk do gry w siatkówkę, boule, ping-ponga lub też umówić się na partyjkę szachów. Nie zapomnieliśmy o rodzinach – dla dzieci mamy wygodny i kolorowy plac zabaw w strefie „Rodziców i dzieci” i ławki dla rodziców.

Osobom szukającym ciszy i wypoczynku polecamy plenerową biblioteczkę. Będzie można tam znaleźć ciekawe książki, którymi w przyszłości mieszkańcy będą mogli się wymieniać. Odpoczynkowi wśród kwiatów i zapachów sprzyjać będzie również zaciszny obszar strefy Zakochanych, o charakterze romantycznym, atrakcyjny szczególnie w porze kwitnienia krzewów róż. Pokaźny obszar zajmuje tam bowiem rabata z różami historycznymi w wielu odmianach, a także rabata z azaliami i krzewy hortensji bukietowych. Korzystanie z tej strefy uatrakcyjniają ławki z pergolami obrośniętymi różami pnącymi, a także przestronna drewniana altana. Druga wygodna altana dostępna jest na końcu alei Lipowej.

Centralną powierzchnię nowych nasadzeń zajmuje tzw. strefa chilloutu, czyli obszar trawiasty do kąpieli solarnych, imprez terenowych, wystaw plenerowych i innych aktywności, na którym będzie można rozkładać koce i leżaki do wypoczynku. Wzdłuż kolistej alejki otaczającej ten teren, świetnie widocznej nie tylko z lotu ptaka, wykonaliśmy rabaty i nasadzenia różnorodnych bylin, kwitnących kolorowo przez cały sezon wegetacyjny, począwszy od wczesnowiosennych roślin cebulowych, aż do późno-letnich jeżówek, rudbekii czy traw ozdobnych.

Zagospodarowaliśmy łącznie ponad 20 ha, w tym utworzyliśmy około 5 ha nowych terenów zieleni. Posadzonych zostało prawie 19 tysięcy bylin i krzewów oraz ponad 1200 drzew. Dziś jesteśmy dumni, iż możemy ogłosić zakończenie prac w Jaworznie oraz oddać park do użytku mieszkańcom miasta.

czytano: 2033 razy

autor: gama-jaworzno.pl

data dodania: 2020-12-01 14:49:32

01

Rekultywacja i zagospodarowanie terenu

02

Wykonywanie dokumentacji projektowej

03

Kompleksowe przygotowanie dokumentacji do pozwoleń, decyzji budowlanych i środowiskowych

04

Budowa, rekultywacja i zamykanie składowisk odpadów w tym niebezpiecznych i szkodliwych

05

Budowa obiektów hydrotechnicznych oraz zbiorników wodnych

06

Projektowanie i pielęgnacja terenów zieleni, wycinka drzew

07

Transport i zagospodarowanie odpadów

08

Wypożyczanie sprzętu budowlanego z systemami 3D (GPS)

Adres

GAMA Sp. z o.o.
43-600 Jaworzno
ul. Chopina 94

woj. śląskie
NIP: 6292195745

KONTAKT

+48 32 61 568 50
e-mail: biuro@gama-jaworzno.pl

0
zrealizowanych kontraktów

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook